Turisty, kteří to tady milují, bychom mohli rozdělit do čtyř základních skupin. V každém případě je tato země ideální možností, jak se dostat k moři a nemuset přitom překonávat velké vzdálenosti. Chorvatsko autobusem si může dovolit totiž téměř každý. Ano, je to sice delší, než vyrazit na vlastní pěst, ale za to mnohem pohodlnější, protože za vás vše vyřeší cestovní kancelář.

jaderské moře

Milujete nikdy nekončící párty – pak vyrazte do Chorvatska
Na ostrově Pag totiž najdete jednu z nejdivočejších pláží, která se jmenuje Zrće. Jezdí sem převážně mladí Češi, kteří už to tu trochu znají a moc dobře vědí, že tady neutratí majlant a přitom si užijí skutečnou zábavu. S oblibou se této části říká také malá Ibiza. Přitom se tu ale nemusíte naprosto ničeho bát. Pro milovníky dlouhých mejdanů naprosto ideální.

bílá plachetnice

Nepotřebujete až takové dobrodružství
Pak tu najdete svůj malý ráj. Tady si dokonale odpočinete, načerpáte nové síly a budete si užívat sluníčko a nekonečné pláže s průzračnou vodou. Navíc je to i ideální místo pro celou rodinu. Konečně si oddechnete od každodenního stresu, který vám tolik škodí.

Patříte mezi lenochy
Nestojíte o to, trmácet se velkou dálku za mořem?Pak je tato destinace vhodná právě pro vás. Je poměrně blízko. Dostanete se sem autem, autobusem nebo velmi rychle pomocí letadla. Navíc se tu snadno dorozumíte s domorodci, kteří Čechy přímo milují. Ceny jsou vcelku přijatelné, takže si takovou dovolenou můžete dovolit i vy. Možná tu potkáte i někoho známého nebo najdete nové přátele.
 
Bojíte se terorismu
Tak tady takový strach nemá šanci. Jste tu totiž mezi svými. Budete se tu cítit bezpečně a zapomenete na všechny vaše starosti. Vždyť teď máte hlavně odpočívat a užívat si života plnými doušky.

přírodní vodopád

Kromě toho se můžete podívat na řadu nádherných míst, ať už navštívíte bájná Plitvická jezera, známá především díky náčelníkovi Apačů Vinetouovi nebo řadu historických památek zařazených do UNESCA. Záleží už jen na vás, zda spojíte příjemné lenošení na pláži s poznáním místní kultury.