Jestliže hledáte ušlechtilý materiál, který by vaši kuchyni pozvednul o úroveň výše, pak vás jistě nezklame kamenná pracovní deska na vaši kuchyňskou linku. Kámen je ušlechtilý přírodní materiál a nic lepšího už nenajdete. Ano, je pravda, že jeho cena je v porovnání s jinými materiály vyšší, nicméně je potřeba si uvědomit, že výrazně vyšší je také jeho životnost. A na první pohled mnohem lépe vypadá.
Nicméně existuje ještě jeden materiál, který je v kuchyni ještě více odolný než kámen. Jedná se o umělý kámen. Ten je z více než devadesáti procent tvořen kamenem přírodním, a proto má také jeho typický, krásný vzhled. Ovšem díky modernímu pokrokovému zpracování vydrží ještě o něco více a neuškodí mu ani hrubé zacházení.

kámen stolní

Pokud jste se dříve báli položit přímo na pracovní desku rozpálenou pánev, tak nyní už nemusíte. S umělým kamenem můžete jednou provždy zapomenout na dřevěné prkénko, protože díky takové kvalitní pracovní desce už jej nebudete potřebovat. Na pracovní desce z umělého kamene můžete bez obav krájet i řezat anebo třeba sekat sekáčkem – a to bez jejího poškození. Ovšem nemusíte se obávat ani agresivních barevných ovocných šťáv anebo třeba octa. Umělý kámen na rozdíl od toho přírodního netrpí pórovitostí, což znamená, že není nasákavý ani nepřejímá cizí pachy. Takže ať už ve své kuchyni budete využívat libovolné potraviny či chemikálie, nemusíte se obávat, že by to později bylo znát. Jasné je tedy i to, že údržba podobné pracovní desky je hračka.

kuchně

Navíc, z kamene, ať už toho přírodního či umělého si můžete nechat zhotovit také záda kuchyně či jiné obklady, barový stolek anebo schody. Na výběr máte mnoho barevných variací včetně populární šedé barvy. Ať už si však vyberete jakkoli, tak jisté je, že výsledek bude stát za to, neboť kámen přináší do interiéru punc luxusu, který ohromí vás i všechny vaše návštěvy.