Každý z nás si přeje, aby jeho domov byl čistým a především zdravým místem, ve kterém se bude cítit dobře. I přes veškerou naši snahu se však můžou vyskytnout nešvary, které se nám od našich ideálů vzdalují. Tvorba plísní v domově je toho jasným důkazem a boj s nimi, je mnohdy opravdu náročné zvládnout.
plesnivé cihlové zdi

Rekonstrukce vám nepomůže

Jestli si říkáte, že si pomůžete novou omítkou, malováním nebo speciálním nátěrem proti plísním, předem se připravte na to, že se pletete. Když už se plíseň na vašich zdech začne tvořit, bude tam už navždy. Nezměníte to žádnou inovací a ani novou malbou.
Plíseň se totiž tvoří díky teplotě vzduchu a vlhkosti, kterou máte doma. Jediný možný způsob, jak se jí zbavit nebo alespoň do značné míry zamezit jejímu vzniku, je vytvořit lepší ovzduší, ve kterém nebude mít příležitost se množit.
gumové rukavice

Odvlhčovač vzduchu je báječnou pomůckou

Žijete v domácnosti, ve které je zvýšená vlhkost? V tom případě ji musíte snížit! Kromě častého a pravidelného větrání a současně i topení, byste si měli pořídit přístroj, jakým je odvhlčovač vzduchu. Takový pomocník vám totiž může značně pomoci s vaší snahou – mít čisté a vzhledově hezké zdi.
Je vybavený technologií sání, která veškerou vlhkost v bytě nasaje do nádobky s vodou. Současně vám přinese i lepší vzduch, který bude studený a nebudete muset tolik větrat a starat se o to, jestli máte doma správnou teplotu.
Nejlepším způsobem, jak se dopracovat k tomu, aby se vám plísně v daných místech netvořily, je umístit ho přímo ke zdím, které jsou nejvíce napadené.
Z útraty za energii si nedělejte hlavu, protože drtivá většina z nich je vybavená nízkou spotřebou a můžete ho mít zapnutý prakticky celý den. Pro dokonalý účinek, byste ho měli střídat v průběhu dne v jednotlivých místnostech a samozřejmě nezapomínat na to, že je potřeba nahromaděnou vodu pokaždé vylévat.
Čas od času je dobré, použít na plíseň i desinfekční prostředky, které slouží k rychlému odstranění nehezkých map na zdech. Na trhu jich nalezete velké množství a díky odvlhčovači, jich postupem času nebudete ani potřebovat.