Délka jeho břehu je 158,6 km a kde se ubytujete, záleží jen na vás. V jeho užší severní části budete obklopeni horskými hřbety, které dosahují až 2000 m, jižní část je rovinatější a širší. Ideální je to někde uprostřed, abyste měli možnost podnikat výlety na obě strany.

hrad

Vyrážet z místa ubytování můžete pěšky, na kole nebo autem. Vše má svá úskalí. Stezek pro pěší není moc, musíte občas šlapat po silnici. Autem se sice všude dostanete, ale zase vám hrozí dlouhé kolony ve špičkách, kdy jsou některá místa naprosto paralyzovaná hustou dopravou. Na kole nemusíte stát v zácpách, ale znáte Italy, jak řídí auta. Silnice jsou úzké a klikaté, může vám jít někdy doslova o život. Pokud se ale budete držet cyklostezky, která byla nedávno dokončená, nepojedete sice přímo kolem jezera, ale zase se můžete kochat nádhernými výhledy a dát si trochu do těla do kopců. Takže si vyberte.

Jezero je v letních měsících hojně navštěvované. Má krásně čistou vodu, která láká ke koupání, a zároveň se můžete věnovat různým vodním sportům. Přepravovat se můžete i po něm pravidelnými lodními linkami. Dostatek zábavy se najde jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladé páry nebo seniory. Ubytování si zařiďte jen se snídaní nebo s polopenzí, abyste mohli vyrazit do místních restaurací a kaváren na nějakou místní specialitu. Ostatně posedět si tu u kávy a zákusku nebo zmrzliny, to je skoro nutností. S výhledem na jezero si to určitě vychutnáte. Nad italskou kávu není.

jezero

Co vidět a navštívit

Různé zajímavé cíle jsou nejen kolem jezera, ale i v jeho okolí, jen pár desítek kilometrů vzdálené.
·         Peschiera
·         Sirmione
·         Monte Baldo
·         Garda
·         Riva del Garda
·         Verona
·         Zábavní park Gardaland
Zapomenout nesmíme ani na místní víno. Jezero obklopují vinice a například Bardolino ze stejnojmenného města je světově proslulé. Tohle místo byste při cestování po Evropě rozhodně neměli minout.