Pokud toužíte po objektu, kam s radostí míří okultisté a lovci záhad, je statek Pohádka to správné místo pro vás, ačkoliv si možná prvotní nadšení o cestě do těch končin zkazíte hned, jakmile dočtete poslední řádky. U zchátralé budovy se můžete pokusit postavit stan, ale není radno být na to sám, jelikož hlavně v noci se zde dějí nevysvětlitelné věci. A co se v šumavských lesích děje patnáct kilometrů od Klatov?

Šumavské lesy, hory a louky

Jsou to například tajemné a děsivé zvuky, matné postavy lidí, pocity chladu, úzkosti, zmatení a tím nejhorším účinkem tohoto místa jsou sebevražedné myšlenky. Kolem vás se sevře chlad, elektronika vám najednou přestane fungovat a hodinky se zastaví. Však i samotní obyvatelé, kteří v blízkosti statku bydlí, jej zřejmě v roce 2010 vypálili. Žhář nebyl dopaden, ale místní lidé vidí tuto budovu jako zlo.

V roce 1989 se do zdejšího statku nastěhoval člen Svědků Jehovových, odmítal boje a války, ale ctil Bibli, proto zřejmě začalo i řádění Ivana Roubala, který na svém statku, jenž koupil, zřejmě své oběti vraždil. Kolik těch obětí bylo? Nikdo neví, jelikož se nikdy nenašla všechna těla. Je možné, že vrah si své činy vymyslel? A co se stalo s některými těly? Do spousty detailů je lepší nezacházet.

Samotná stavba vznikla zřejmě v šestnáctém století, z původních třech stavení je dnes dochována jen již známá stavba Pohádka. A právě do těchto let historie spadá i prokletí, které postihlo statek. V první polovině devatenáctého století vypukl v blízkém městečku Strážov požár a lidé hledali viníka. Dle nich byla viníkem stařena, kterou obvinili z čarodějnictví. V této době probíhala spoustu inkvizičních procesů, během kterých bylo i neprávem zabito několik osob.

Žena, která byla na louce zlynčována, ze svých posledních sil proklela místní statek, nedaleko něhož měla svoji chatrč. Od té doby se začaly dít v blízkosti statku hrozivé věci. Obyvatelé stavení nikdy nemohli zapomenout na všechny špatné věci. Každý, kdo na tomto statku žil, byl po nocích vyrušován vidinami a zvláštními zvuky. Po druhé světové válce se syn majitelů vracel zdráv a živ zpět domů, ale zemřel v těsné místnosti statku zastřelením.

Statek Pohádka, krajina, lidé

Místo má špatnou minulost, ačkoliv získalo tak nevinné označení. Ti, kteří by se tam někdy chtěli podívat, by měli zvážit, zda to za to stojí. Pověry a stará prokletí hovoří jasně, smůla nájemníky provází navěky. I samotný vrah Roubal zemřel ve vězení.

I kdybyste byli sebevíc odvážní, není dobré si zahrávat s temnými silami. A že by všechny ty špatné události byly náhodné? I místní obyvatelé ví, proč se tomuto místu mají vyhýbat.