Cestování s dětmi může být velká zábava, ale rozhodně chce před cestou promyslet, kam jet a co navštívit, tak aby to bavilo vaše potomky, a přitom jste si cestu užili i vy. Poradíme vám, kam se můžete s dětmi bez obav v západních Čechách vydat.Plzeňská zoo.jpg
První dvě zastávky jsou přímo v Plzni na náměstí. Najdete zde Muzeum strašidel, a hlavně Muzeum loutek, protože tady už na všechny malé i velké návštěvníky čekají dva Plzeňští rodáci – Spejbl a Hurvínek. Nejedná se ale o klasické muzeum. Na většinu exponátů si můžete sáhnout, a dokonce si zahrát loutkové divadlo. Pokud vám zbydou síly, vyběhněte si schody na ochoz věže katedrály svatého Bartoloměje.
Klasickou zastávkou v Plzni pro všechny zoology a paleontology je zoologická zahrada a DinoPark. V rozlehlém areálu můžete strávit i celý den. Pro malé strávníky jsou nabízena dětská menu. Počítejte ale, že k některým pavilonům se s kočárkem nedostanete (je jich minimum).
Pro zvídavé děti a rodiče je otevřena hala v areálu bývalé Škodovky, kde se to interaktivními expozicemi a experimenty jen hemží. Najdete zde i 3D planetárium.
Pokud opustíte Plzeň a vydáte se ke Starému Plzenci, na vrchu Radyně najdete zříceninu stejnojmenného hradu. Budete tu mít krásný výhled na okolí. V přilehlé restauraci se můžete občerstvit.Plzeňská katedrála.jpg
U Šťáhlav narazíte na krásný lovecký zámeček jménem Kozel. V rozsáhlém parku s rybníkem, můžete podniknout dlouhé procházky nebo se projet na lodičkách. Děti si vyhrají v přilehlém Areálu Pohoda.
Na sever od Plzně ve městě Plasy, se můžete vydat na Cestu kolem světa ve Fantasy Golfu. Originální spojení minigolfu a zoo vás překvapí. A určitě k tomu přispějí i lvi, tygři a další zvířata, která byste tu možná nečekali.
V Mariánských Lázních se s dětmi určitě vydejte na kolonádu, za Zpívající fontánou a pak za miniaturami památek České republiky. Děti ocení, že si mohou u některých exponátů sami pustit vláček nebo lodičku, a nakonec si i pohrát na hřišti. Zpátky do centra se dostanete autem nebo lanovkou.