Veškeré americké chladničky od společnosti LG mají speciální lineární invertorový kompresor, se zcela unikátní technologií, jak konstrukčně, tak svými vlastnostmi. Oproti běžným kompresorům má LG odlišnou konstrukci a to že pohyb pístu je přímočarý s minimem třecích ploch a výkon je regulován naprosto plynule. Kompresor tedy chladí, jak chladnička potřebuje, což výrazně zvyšuje jeho efektivitu. Výsledkem je maximálně úsporný provoz, efektivní chlazení, tichý chod a vysoká trvanlivost podpořená desetiletou zárukou na kompresor s očekávanou životností až 20 let.
elegantní nábytek 
Kompresor:   Chladničky s tímto lineárním kompresorem vynikají minimální hlučností a to pouhých 37 dB. Pro co nejmenší spotřebu lze vybírat chladničku v energetické třídě A+++.
 
Interiér:         Aby se do chladničky LG daly uskladnit i vyšší hrnce, najdete v řadě modelů šikovnou sklopnou polici, kterou jednoduchým pohybem zasunete či zcela sklopíte a získáte tak více místa například pro hrnec s polévkou. Pro milovníky vína je k dispozici nový široký držák na pět lahví.
 
Mrazák:         Větší je také mrazák. Jeho zásuvky dostaly nové úchyty, díky kterým se Vám budou lépe vysouvat jednotlivé šuplíky a prostřední zásuvka, zvaná Big Box, je dost vysoká, aby se do ní vešla třeba celá kachna nebo husa.
 
Voda:             U amerických chladniček LG s nápojovým automatem lze zvolit i variantu s interním zásobníkem na vodu, který se snadno doplňuje a chladnička díky jemu, nemusí být připojená na vodovodní potrubí, může se tedy umístit kamkoliv a navíc se ušetří za zabudovaný vodní filtr.
 lednice v kuchyni
Šikovné dveře:          Jedná se o tzv. šikovné dveře pod označením Door-in-Door, dveře ve dveřích. Ty slouží k uskladnění nejčastěji používaných věcí bez nutnosti otevírat celé dveře chladničky, což minimalizuje ztráty chlazeného vzduchu. Nyní mají ještě větší kapacitu a nově umístěné tlačítko tak, aby otevírání bylo co nejjednodušší.