Také si někdy lámete hlavu s tím, jak je možné, že spousta lidí okolo vás tak skvěle vypadá? U některých jedinců můžeme mít pocit, že se prostě v životě rozhodli oprostit se od všeho jídla, které je tak výborné a chutné, a že se živí pouze nápoji z prášku. Věřte, že je tomu přesně naopak. I ten nejzarytější vyznavač fitnessu a cvičení obecně moc dobře ví, jak je strava a správná životospráva v této oblasti důležitá.

pocukrované zákusky

Zásadním způsobem, jak ve svém životě chytře nahradit všechny potraviny, které nejsou příliš zdravé nebo obsahují spoustu látek, které jsou pro naše tělo vyloženě toxické, je suplementace. Suplementy jsou v podstatě veškeré potraviny a produkty, které nám mají ve stravě cosi nahradit. A ve většině případů je užíváme tehdy, chceme-li nahradit nějakou látku její zdravější variantou.

Nejčastější látkou, kterou nahrazujeme, bývá určitě cukr. Přestože se stejně jako sůl stará o skvělou chuť našich sladkých jídel, ale i nápojů, jako je káva, čaj nebo limonáda, pro naše tělo ve velké míře rozhodně prospěšný není. Bavíme-li se o cukru, bereme v potaz, že existují i jiné alternativy, než klasický bílý, kterému bychom se v ideálním životě chtěli úplně vyvarovat. Proto zde můžeme zmínit spoustu možností, jak si naše jídla a nápoje osladit, aniž bychom se k cukru museli uchylovat.

čerstvá jahoda

Existuje spousta různých druhů tzv. přírodních sladidel. Pokud nám nevadí živočišné produkty, ideální je určitě domácí med. Pro milovníky oříšků je možné použít třeba kvalitní arašídové máslo. Možná by vám prošla i marmeláda, avšak pouze tehdy, je-li domácí a víme, co do ní dáváme, nebo v případě, že ji kupujeme z opravdu kvalitního zdroje bez chemických experimentů v rámci jejího složení. Dalším skvělým suplementem je xylitol – jedná se o přírodní březový cukr. Cena xylitolu není nikterak vysoká a je možné ho využít na nespočet různých způsobů.