Epidemie koronaviru přináší mnohým z nás neblahé zkušenosti a také řadu zklamání. Stávají se totiž případy, kdy vystrašení hoteliéři či majitelé penzionů mají obavy ubytovat hosty jen proto, že mají trvalé bydliště v lokalitě většího výskytu virózy. Tento pohled je velmi absurdní a mnoho lidí si již dobře uvědomuje, že proti virovým chorobám je velmi účinnou zbraní vlastní silná imunita a pozitivní myšlení.

zámek Valtice

Zajistíte-li si ubytování v Spa hotelu Lednice, nebude na vás pohlíženo jako na vyvrhele z okraje společnosti, samozřejmě je nutné dodržet opatření karantény, jestliže vám byla nařízena. Můžete tedy svou dovolenou objednávat po celý rok a využít příležitosti k posílení vlastní imunity sportováním a pobytem v přírodě, které je v okolí Lednicko-valtického areálu velmi rozmanitá a zajímavá.

Můžete tu obdivovat původní meandrovité koryto řeky Dyje, Pavlovské vrchy, novomlýnskou nádrž, a procestovat třeba na kole desítky kilometrů lužním nebo uměle vysázeným lesem na ploše stovek hektarů.

vinná réva

Kde se pěstuje vinná réva

Mikulov je vinařským centrem již po staletí, vinice zde najdete přímo na okraji města i v jeho blízkém okolí. Zaujímají celkovou rozlohu mnoha desítek hektarů u obcí Bulhary, Pavlov, Dolní Dunajovice, Bavory, Novosedly, Hlohovec a Valtice. První vinice na svazích Pavlovských vrchů tu zakládali Římané, legionáři přicestovali až do našeho vnitrozemí a putovali údolím řek Moravy a Váhu, kde zanechali vytesaný nápis ve skále pod hradem Trenčín. Byli si dobře vědomi, že úrodná půda zásobená lužním lesem v povodí řeky Dyje a zároveň teplé a slunečné podnebí na svazích Pálavy umožňují ideální podmínky pro většinu známých odrůd vinné révy.

Můžete tedy obdivovat nejen samotné vinohrady, ale využít možnosti ochutnávky vinařských produktů a rovněž pohostinnosti tamních vinařů, kteří své hosty zvou do tradičních sklípků v okolí Mikulova i Valtic. Dnes jsou vinice dobře přístupné po cyklistických stezkách, krajina je jen mírně zvlněná a pro jízdu na kole ideální i pro rodiny s dětmi.