Betonové ploty Hradec Králové montazmpc.cz je jednou z položek, kterou na Internetu vyhledávají lidé, co řeší oplocení pozemku obdobou kamenných či cihlových zdí. Jedná se o poměrně novou technologii, některým lidem ne zcela známou, o níž se doslechli od přátel či příbuzných, anebo si o ní přečetli pár řádek na Internetu. Pravdou je, že se často betonový plot objevuje i na fotografiích a videích, a tak si můžete vytvořit alespoň zevrubnou představu o tom, oč vlastně jde.

betonový plot s rostlinami

Rychlá výstavba – kdybyste stavěli dva metry vysokou zeď z cihel podél celé parcely, zabralo by vám to zřejmě několik týdnů, protože byste museli pokládat cihlu k cihle – kus po kusu, a to je přece jen náročná a zdlouhavá zednická práce. Podobné by to bylo i z tvárnicemi a kameny. U betonových plotů se počítá s tím, že se budou stavět mnohem rychleji. Každá ? z desek má rozměry zhruba dva metry na délku a půl metru na šířku, a tak jedno plotové pole postavíte několikanásobně rychleji.

zídka s rostlinami

Stavebnicový systém – výhodou této technologie je i metoda tzv. suchého zdění, kdy nepotřebujete žádné lepidlo, maltu ani tmel. Pouze zabetonujete do země plotové sloupky a do jejich drážek pak jednotlivé desky nasucho zasunete. Desky jsou ovšem velmi těžké, každá váží něco kolem sedmdesáti kilogramů, a tak je k jejich pokládce zapotřebí mechanizace, např. autojeřáb.

Bezúdržbovost a životnost – plot postavený z betonových prefabrikátů nevyžaduje žádnou údržbu. Můžete jej pouze tu a tam očistit od prachu nebo nánosů mechů, ale jinak žádný nátěr, žádná penetrace a nic podobného. Životnost betonového oplocení je i bez údržby velmi dlouhá, uvádí se, že jde o přibližnou dobu čtyřiceti let, kdy by měl plot sloužit bez známek viditelného poškození či rozpadu. Tato doba je ovšem pouhým matematickým propočtem, protože tak dlouho betonové ploty lidé pochopitelně neznají.