Culottes nebo česky kulotky jsou široké kalhoty, které sahají do poloviny lýtek. Protože nohavice jsou tak široké, že připomínají sukni, říká se jim u nás také kalhotová sukně. Jsou tak rafinovaně střižené, že ženám nabídnou jak pohodlí, tak elegantní a sexy vzhled. A zároveň zamaskují problémové partie.
Vhodným materiálem pro kulotky jsou méně objemné látky, které zbytečně opticky nerozšiřují. Vhodné jsou tedy například šifon, hedvábí, tencl, satén nebo žeržej.
antický šicí stroj
Když se kulotky spárují s vysokými podpatky, opticky prodlouží nohy. Pokud je žena velmi drobné postavy může zvolit kalhoty se svislými pruhy, čímž tento efekt ještě více podpoří. Pokud je žena naopak vysoká, může zvolit kalhoty s nějakým potiskem (letos je v kurzu květovaný), který ji zbytečně více neprodlužuje.
Ačkoli jsou kulotky trendem jara, nemusí se na ně v zimě zanevřít. Skvěle vypadají s kozačkami a kratším kožíškem.
A s čím tyto kalhoty nosit? Výbornou volbou jsou výrazné barvy, které s jarem přichází opět do módy. Hodí se obyčejné tričko, cros top (zkrácená verze trička nebo tílka), košile či sako. Kombinovat se mohou téměř se vším.
nohy v lodičkách
Culottes už dnes nejsou pouze kalhotami. Vyrábí se v podobě kombinézy, která vypadá jako šaty bez ramínek. Pokud žena nechce být příliš odhalená, tak si pod tuto kombinézu může vzít tričko a pořád bude vypadat skvěle. Na důležité pracovní schůzky může zvolit kostýmek (kalhoty jsou doplněny sakem se stejným vzorem).
Kalhoty culottes jsou prostě vhodné pro každou příležitost a v kurzu již několik let. Pro svou nadčasovost ještě v kurzu nějaký ten rok vydrží, takže jsou skvělou investicí i do příštích let.