Dobrá ekonomická situace v České republice, zvyšování minimální mzdy a nízká nezaměstnanost. To všechno jsou indikátory toho, že Češi se mají dobře. A také by měli myslet na svoji budoucnost a v situaci, kdy se jim daří, by si měli odkládat nějaké ty peníze stranou.

Aktuálně se předbíhají stavební spořitelny, které působí na našem trhu s akčními nabídkami. Celkově jich u nás působí pět. Pojďme se podívat na to, co nám mohou nabídnout a v čem jsou nabídky zajímavé.
zelená šipka


Liška

Českomoravská stavební spořitelna aktuálně nabízí novou smlouvu s cílovou částkou do dvou set tisíc korun pro rodiče s dětmi do šesti let. Pokud se to týká vás, můžete tuto smlouvu s Liškou uzavřít zdarma. K tomu dostane vaše dítě dárek, kterým je knížka s pohádkou.
lesklé prasátko


Modrá pyramida

Modrá pyramida nyní nabízí dětem do deseti let odpuštění poplatku za uzavření smlouvy, pokud však cílová částka nebude vyšší než sto padesát tisíc korun. Starší do dvaceti jedna let pak mají na uzavření smlouvu u spořitelny slevu ve výši padesáti procent. Tedy v případě cílové částky opět do sto padesáti tisíc korun.


Raiffeisen stavební spořitelna

Tato spořitelna přišla se speciálním tarifem, který je zde určen pro mladé lidi do dvaceti pěti let. Smlouva by měla být nejméně na šest let. Toto spoření je unikátní v tom, že nabízí úrokovou sazbu ve výši 1,5 procenta ročně, což je aktuálně nejvyšší míra úročení, která je na trhu dostupná.


Buřinka

Stavební spořitelna České spořitelny nyní nabízí možnost uzavření smlouvy přes internet až do cílové částky ve výši čtyři sta tisíc korun, a to za zvýhodněnou pořizovací cenu ve výši 495 korun. Tato nabídka je platná i pro děti. Pro malé děti má spořitelna připravenou noční LED lampičku či powerbanku jako dárek.


Wüstenrot

U této Wüstenrot stavební spořitelny si můžete také uzavřít smlouvu prostřednictvím internetu bez poplatku pro své děti či pro mladé do dvaceti čtyř let. Cílová částka může být pro děti do sto padesáti tisíc korun, pro mladé jedince až do tři sta tisíc korun. Úroková sazba přitom od konce května bude 1,2 procenta, a to i u smluv, které jsou určeny dospělým.