Erekce je přirozený stav u muže, který je vystavený sexuálním podnětům a sexuálnímu vzrušení. Zatímco erekce jsou schopní chlapci již od útlého věku, může se stát, že s postupujícím věkem se schopnost erekce vytratí a muž jí není schopen. Nebo jí schopen je, ale erekce není dostatečná, nebo trvá příliš krátce. Jak s tím bojovat? Jako první řešení můžete zkusit režimové opatření. Tím že změníte svůj životní styl, můžete dopomoci tomu, že se vaše erekce znovu probudí k životu. Nevěřili byste, ale na erekci má vliv opravdu spousta věcí, včetně stravy, pohybu, návyků, stresu a podobně.

salát

Pokud víte, že je váš jídelníček nezdravý, změňte ho. Zaměřte se na kvalitní potraviny s vysokým obsahem bílkovin, ke každému jídlu si dopřejte porci ovoce nebo zeleniny, málo solte, pijte hodně čisté vody. Zcela se vyhněte alkoholu, který má negativní vliv na vaši erekci, stejně jako kouření. Kouření totiž ucpává vaše cévy, a právě na průchodnosti cév stojí erekce. Pokud nebudou průchodné, erekce se nedostaví. Vyřaďte tedy i cigarety a snažte se také zařadit do svého života více pohybu. Procházky, plavání, cyklistiku, cokoliv. Může to vést až ke snížení hmotnosti, což u erekce může dopomoci.

sex

Nezapomeňte se také pokud možno vyhýbat stresu a pokud máte příliš mnoho stresu, například v zaměstnání, naučte se s ním pracovat, nebo si najít něco, co vás od stresu odreaguje. Tohle všechno může vést k lepší erekci. Pokud ani změna životního stylu nepomůže, je načase vyzkoušet něco jiného. Můžete vyzkoušet medikamenty, které jsou přímo určeny pro léčbu poruch s erekcí. Nejznámější je viagra, která je ale na předpis a musí vám ji předepsat lékař. Můžete ale vyzkoušet jiné alternativy, které zakoupíte i bez předpisu, například kamagru. Místo tabletek můžete také vyzkoušet sprej nebo gel posilňující vaši erekci.