Porozhlédneme-li se kolem sebe, můžeme lehce zjistit třeba to, že jsou u nás jak lidé zaměstnaní u nějakého zaměstnavatele, tak i ti soukromě podnikající. A možná postřehneme i to, že jsou tu lidé, kteří jsou zaměstnaní, avšak raději by podnikali. A proč nepodnikají? Mají to snad zakázané?

Pochopitelně, že to zapovězené nemají. Podnikat dnes může klidně kdokoliv. Třeba i ti, kdo nejsou zjevně k podnikání předurčeni. Stačí, aby člověk chtěl být soukromníkem, a může se tak stát. A pak je jenom na něm, zda v byznysu uspěje nebo ne.

obchodní centrum

Jenže ani ti, kdo mají tu možnost, někdy svoji vlastní živnost neprovozují. A sice z toho důvodu, že se jim jaksi nechce pouštět se do zakládání jejich firmy. Možná, že by šlo i o naprosto dokonalé podnikatele, jenže když tito vědí nebo aspoň tuší, co je při zakládání jejich firmy čeká, raději to vzdají. Nemají na všechnu tu byrokracii kolem toho náladu, nechce se jim si vyřizovat všechno to, co založení nové firmy obnáší. To raději chodí někam do zaměstnání.

Což je ale plýtvání možnostmi schopných našinců. A to by se dít nemělo. A tak by bylo určitě prospěšné, kdyby za ty, jimž se jenom nechce do zakládání jejich podniku, zvládl tuto etapu podnikatelského života někdo jiný.

košíky v kruhu

A naštěstí tu taková možnost existuje. Je možnost obrátit se na odborníky, kteří komukoliv založí jeho společnost s ručením omezeným. Žádný problém.

A když takového zájemce o podnikání napadne, že by tuto službu třeba rád využil, ale mohlo by to být zbytečné vynakládání peněz? Pak i to lze zájemci lehce vyvrátit. Při založení sro cena companiesandoffices.cz není ničím, co by mělo odstrašovat. Právě naopak – když tu člověk využije i služeb virtuálního sídla, založí mu tu jeho společnost s ručením omezeným dokonce zadarmo.

Takže vlastně není založení firmy důvodem, proč by se mělo podnikání předem vzdávat.