Vybavit dětský pokoj není legrace, zavděčit se potomkovi, vybrat správné dekorace i nábytek a přitom mít pokojíček i prakticky vybavený není úplně snadné.

Jak vybavit dětský pokojíček stylově a přitom prakticky – poradíme, jak na to

Vybavit dětský pokoj to je pořádně velký oříšek. Děti rychle rostou a s tím, jak rostou se přirozeně mění i jejich potřeby. Pokud tohle nevezmete v potaz hned na začátku, může se vám snadno stát, že jen co dovybavíte pokoj jednou, můžete za pár let začínat úplně od začátku. I když vybavujete pokojíček pro malé dítě, uvažujte nad tím, že i tohle malé dítko zanedlouho povyroste, půjde do školky, pak do školy a bude potřebovat úplně něco jiného, než v batolecím věku. Opravdu se vám bude chtít každých pár let pokojíček měnit?

pexels-photo-4887157

Z praktického hlediska

I když dětem chceme dopřát jejich království přesně podle jejich představ, je potřeba si uvědomit, že tyto představy se budou velmi rychle měnit. Dítěti se za rok či dva už nemusí líbit to, co nyní. Proto se nenechte příliš unést a před vybavením pokojíčku si uvědomte, co všechno vaše dítě bude potřebovat do budoucna. Tomu také přizpůsobte vybavení jeho pokojíčku tak, abyste nemuseli malovat každých pár let a hýbat s nábytkem, jak se to bude zrovna hodit. Inspirujte se šikovnými návrhy dětských pokojů https://bydesign.cz/detske-pokoje/.

Co děti potřebují

Když se zamyslíme nad tím, co vlastně děti potřebují, dojdeme rychle k závěru, že každé dítě v každém věku potřebuje něco úplně jiného. Proto přistupujte k vybavování pokoje s opatrností. Vždyť barvy, které vaše dítě upřednostňuje teď, se mu nemusí za chvíli líbit, malé děti vyrostou a v celo růžovém pokoji s princeznami nebo v modrém pokoji plném autíček, se už nemusejí cítit dobře. A jak tedy na to?

pexels-photo-205323

Barvy vybírejte neutrální a dítěti to nahraďte dekoracemi, které velmi snadno později vyměníte za jiné. Dbejte na malé detaily a velké změny neprovádějte, pokud to není nezbytně nutné. Už u malého dítěte myslete na to, že v pokoji potřebuje místo na hraní, skříň na oblečení a úložný prostor na hračky. Ale neměl by tam chybět ani stůl, který může být nejprve malý a následně se do stejného prostoru dá stůl velký již psací pro školáka. Děti se potřebují ve svém prostředí cítit dobře. Klidně jim na zeď vylepte veselé postavičky, dnešní samolepky na zeď se dají snadno odstranit a pořád je to lepší, než pokoj stále dokola malovat.

Jaké království bude mít vaše dítě?