Ať už máte balkon malý nebo velký, udělejte si z něj příjemné místo. Nejprve se zaměřte na podlahu. Můžete ji udělat nenápadnou, ale i dominantní. Záleží jen na Vaší představivosti. Klasickou podlahovou krytinou je dlažba. S dlažbou je to trošičku složitější s pokládkou. Potřebujete k tomu různé tmely, stěrky a spárovačky. Musíte pracovat nejlépe, když nesvítí přímé slunce a ani když neprší. V dnešní době existují i jiné druhy podlahových krytin, které se dají použít pro venkovní posezení. Zkuste například umělou trávu nebo dřevěné dlaždice s plastovým podkladem, které do sebe jednoduše zacvaknete a položíte na jakýkoli podklad. Existují i venkovní koberce, které jsou uzpůsobeny na odvod případné vody při dešti.
květináče na židlích
Dále se při tvorbě relaxační zóny zaměřte na místo, kde bude nábytek. Koutek, kde se posadíte a můžete relaxovat. V menších prostorech je nutné využít každého místečka, a proto je dobré zahrnout k nábytku například skládací židle a stolek. Ten lze zaháknout za zábradlí a jednoduše sklopit, když je potřeba více místa. U větších balkonů popusťte uzdu fantazii. Můžete koupit klasický ratanový nábytek nebo též dřevěný. Pokud si chcete více pohrát a jste kutilský typ, využijte moderní palety a vytvořit si z nich křeslo nebo menší pohovku. Pak už stačí jen koupit podsedáky či menší matrace, doplnit dekou a polštářky a koutek je na světě. K tomu abyste si zajistili soukromí použijte bambusovou zástěnu.
K doladění detailů a k útulnosti relaxační zóny použijte květiny. Různé druhy. Na malém prostoru lze pěstovat i v menší míře zeleninu nebo ovoce, jako jsou rajčátka nebo lesní jahody. Skvěle doladíte i bylinkami, které se pak budou hodit v kuchyni. Květiny umístěte na různé podstavce, do květináčů zavěšených na zábradlí nebo na strop či na police nebo parapety.
květinový balkon
Abyste docílili relaxační oázy klidu, dolaďte ji věcmi, které máte rádi. Použijte koberečky, obrázky, fotografie, svícny a jiné dekorace.  Jak se říká fantazii se meze nekladou. A nezapomeňte ani na osvětlení. Dobrým typem je použití světelných řetězů, které jsou v dnešní době i na baterie a není potřeba pracně natahovat elektřinu.