Je to překvapivé, ale velké požáry někdy vznikají vinou elektřiny. Nejčastěji to bývá zkrat, a to ve starších spotřebičích, nebo upravených amatéry. Taková přívodní šňůra bývá v současnosti zálisek, který neopraví ani Aladin se svou partou. Prý se tak neděje kvůli tomu, abyste si nemohli sami opravit šňůru u lednice, ale proto, aby se k tomu amatér nedostal. Ono totiž stačí málo a neštěstí je hotovo.

elektrické dráty

Nejsem pojištěn ani nebudu, ale některé pojišťovny dle mých informací velmi striktně požadují po svých klientech při pojištění domácnosti posudek od odborníků na elektřinu, že je vše v pořádku.

Revize spotřebičů je tedy třeba provádět velmi zodpovědně. Ne pro pojišťovnu, ale hlavně pro sebe a své bezpečí. Protože bezpečí a klid domova si skutečně musíme hlídat. Proto tedy ony revize.

Jak se k ní dostat? To není zase tak složité. Většina poskytovatelů má své revizní techniky, kteří vlastní patřičné oprávnění a mají k tomu i patřičné zkoušky. Ti pak mohou vydat potřebný certifikát o kontrole.

požární auto

Pokud váš poskytovatel tyto muže nemá, vůbec vás to nemusí vzrušovat. Stačí jen kliknout na modrý odkaz nahoře a máte ihned vystaráno. Firma z tohoto webu vám totiž dokáže potřebného revizního technika zajistit.

Stačí jen na tuto firmu zavolat, což je rychlejší než další způsob, totiž napsat jim mail. Pak se tedy telefonicky, nebo elektronickou poštou domluvíte na termínu a je to hotovo. Patřičné doklady pak vystaví onen, řekněme technik, a vy máte doma klid a také papíry pro pojišťovnu.

Mnoho lidí tento úkon dosti podceňuje, ale stačí jen zaslat dotaz místním požárníkům, kolik mudrlantů s tím pak mělo hodně nepříjemností.

Proto ani vy nebuďte tak hloupí a dejte si revizi udělat. Postup máte výše a věřte, že se vám bude o hodně klidněji spát. Protože budete vědět, že jste pro bezpečí své rodiny udělali skutečně to, co jste udělat mohli.