Láska je nevyzpytatelná a to, do koho se zamilujeme, prostě neovlivníme. Stává se tak, že jedinou vadou našeho krásného, hodného a vtipného protějšku je to, že bydlí stovky, nebo třeba i tisíce kilometrů daleko. Mnoho párů se ale k této překážce postaví čelem, a rozhodnou se se vzdáleností bojovat. Jaké je ale tajemství těch, kteří vzdálenost úspěšně překonali nebo překonávají?
romantické sezení v trávě
Základem je samozřejmě častý kontakt. Telefon, zprávy, Skype, dopisy, sociální sítě, to všechno vám pomůže udržet s vaším protějškem kontakt. Dnes už se rozhodně nemusíte omezovat jen na textové zprávy. Zkuste videohovory (včetně sexu přes webkameru, pokud se na to cítíte), posílejte si fotky a videa. Většina párů, které mají úspěšný vztah na dálku, se shoduje, že důležité je právě sdílení i malých detailů. Zkuste třeba jeden druhému nafilmovat vaši cestu do práce, posílejte si fotky toho, co právě jíte, nebo odkazy na hudbu, kterou posloucháte. A samozřejmě, navštěvujte se tak často, jak to jen jde, a návštěvy společně plánujte. To všechno vám bude vašeho miláčka připomínat až do doby, než se zase uvidíte.
ruce tvořící srdce 
Důvěra je důležitá i v normálním vztahu, a v tom na dálku to platí dvojnásob. Váš protějšek je s vámi proto, že s vámi být chce. Kdyby tomu tak nebylo, prostě by kontakt přerušili. Pokud tedy uvidíte fotku, na které je s někým jiným, neposílejte hned rozhořčené zprávy, ani netrucujte. Pravděpodobně se jedná o někoho známého, kamarádku či kolegu. Zároveň ale rozhodně není na škodu se svého partnera zeptat, kdo je kdo. Ukážete tím, že vás zajímá i jejich skutečný život, a že chcete být jeho součástí.
ruce a snubní prstýnky 
Závěrem je nutné dodat, že pro drtivou většinu vztahů je fyzická blízkost a kontakt nezbytný. Proto počítejte s tím, že vztah na dálku je spíše přechodné období, po kterém se buďto sestěhujete k sobě, nebo rozejdete. Pokud váš vztah na dálku tedy trvá dlouho, měli byste začít hledat jiné řešení. Pokud s vámi váš partner do budoucna skutečně počítá, tak jistě nějakou cestu najdete.